PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837556}

Wielka

The Great
7,6 17 328
ocen
7,6 10 1 17328
7,6 7
ocen krytyków
Wielka
powrót do forum serialu Wielka

Grajacymi Rosjan. Poza tym wsio ok. Idzie oglądać.

isobel

Ja nie jestem rasistą, chociaż w wymienionego przez Ciebie powodu nie będę oglądał tego serialu. Nie oglądał bym też serialu o czarnych koszykarzach na Bronksie, jeśli mieliby ich grać biali aktorzy.

Kupisz14

fajno.

ocenił(a) serial na 8
Kupisz14

Tyle, że wiesz, w tym serialu czarnoskórych aktorów arystokratów to był jeden (1) oraz, kilku żołnierzy, czyli mięso armatnie (coś jak niewolnicy w armii amerykańskiej), i podobnie w Bronxie mógłbyś znaleźć jednego czy dwóch białych supergraczy w koszykówkę.
Tu nikt nie robi czarnej Katarzyny czy Piotra. Czarnoskóre są postacie bardzo poboczne.
Już tutaj kilka osób podało, że Hannibal Puszkin był czarnoskórym Afrykaninem, zatem jego wnuk - również z domieszką krwi czarnego przodka, mógł być czarny. To w końcu tylko drugie pokolenie po nim. Wiemy, że Aleksander Puszkin był biały. Nie wiemy jednak, jakiej karnacji było jego kuzynostwo. Wszyscy oni jednak byli arystokratami i rodowitymi Rosjanami.

Cleopatrapl

homoseksualiści i czarni w filmie? no oczywiście, że to propaganda. jakże by inaczej.
uwielbiam ograniczonych zacofanych ludzi i wasz sposób myślenia.

isobel

Propaganda i owszem, ale w tym wypadku tak przerysowana, że można odnieść wrażenie, że skierowana przeciwko sobie. To raczej sarkazm i nabijanie się z propagandy. Świat jeszcze nie jest w tak czarnej D, żeby nie można było nakręcić rzetelnego serialu.

Leszy2

o propagandzie p*** ci którzy nie potrafią zrozumieć, że target w takich krajach jak USA czy UK jest zupełnie inny niż w zacofanej Polsce i w gruncie rzeczy TV nie jest rozrywką dla najbardziej uprzywilejowanych. są tacy co muszą sobie tłumaczyć, że to "politpoprawność" czy "propaganda", bo inaczej nie potrafią tego przetrawić.
cóż. już taka mentalność narodu. co zrobić.

isobel

Nie bardzo mogę pojąć to co tu napisałaś.
Wydaje mi się, że to jakieś piramidalne idiotyzmy, no ale być może ja jestem zacofany, a to jest napisane po amerykańsku.

Leszy2

Proponuje zajrzeć na jakikolwiek serwis informacyjny na temat obecnych wydarzeń w USA, to wiele powie o mentalności i zacofaniu.

Leszy2

no właśnie wiem, że nie bardzo możesz pojąć :) akurat to mnie w ogóle nie dziwi.

btw, gratuluję zapłonu: obudziłeś się z tymi Stanami. jakby w Stanach brutalność białej policji wobec czarnych była czymś nowym. dla ciebie pewnie tak jest.
przed Georgem Floydem były również inne podobne ofiary gdzie sprawca nie spotkał się z konsekwencjami swojej zbrodni, ale ty oczywiście o nich nie masz pojęcia, ponieważ nie było o nich głośno w polskich mediach.

isobel

Ach rozumiem! Nie było głośno w polskich mediach. W polskiej TV dostępnej tylko dla najbogatszych!
Faktycznie, mam opóźniony zapłon. Powinienem dużo wcześniej cię odnaleźć i powiadomić, że pewien facet "Miał sen".
Poziom twojego pojmowania sięga takiej abstrakcji, że naprawdę nie nadążam.
A brutalności białej policji czy milicji nie muszę szukać w USA, mam wystarczająco dużo lat. I wiem w jaki sposób reagują na tą brutalność ludzie o mentalności, która tak ci nie pasuje.

ocenił(a) serial na 4
isobel

Proszę obejrzeć to:
https://www.youtube.com/watch?v=am_pK5T2Dwo
No, ale podejrzewam, że Larry Elder jest czarnoskórym białym rasistą :)

Pietka20

a ja proszę żebyś się już bardziej pogrążał. nic bardziej nie wzbudza we mnie zażenowania niż typki które wrzucają sobie jakieś linki zamiast nauczyć się samodzielnie argumentować. jeszcze bardziej żenujące jest, że sobie wykoncypowałeś że fakt, że typek - kimkolwiek tam jest - jest rasy czarnej powinno zrobić na mnie wrażenie.

przykre, że zmarnowałeś czas na znalezienie filmiku którego nie mam najmniejszego zamiaru obejrzeć.

ocenił(a) serial na 7
Leszy2

właśnie wpadłem na pomysł żeby netflix nakręcił film o niewolnikach, których zagrają biali aktorzy, a ich właścicieli zagrają czarni, tfu Afroamerykane, ciekawe co na to by powiedziała amerykańska opinia publiczna?????, albo film o Einsteinie, którego zagra Afroamerykanin lub inny murzyn.

Cleopatrapl

Kiedyś był taki miesięcznik "Magia i miecz". W numerze kwietniowym , dwa miesiące po premierze filmu "Ogniem i mieczem", zamieścili żart, że Amerykanie nakręcą jego własną wersję, jednak wprowadzą w nim najemników murzyńskich walczących po stronie Kozaków. Pamiętam też jak w recenzji filmu "Ronin" (tego z Reno i de Niro), napisali w ciekawostkach, że nie wystapił w nim żaden Murzyn. Dzisiaj za takie teksty nazwano by ich rasistami i faszystami.

ocenił(a) serial na 7
Robson

to samo zarzuca się dzisiaj Przyjaciołom :) :) :)

Robson

No niestety, takie mamy czasy. Zresztą tak już było, a podobno historia lubi się powtarzać. Biali też kiedyś przybyli do Ameryki. Udawali przyjaciół Indian, potem podburzali plemiona przeciwko sobie, a na końcu resztę albo wyrżnęli w pień albo zamknęli w rezerwatach. Tak narodził się amerykański sen. Nasza cywilizacja też musi kiedyś upaść. Mam tylko nadzieję, że ja tego nie dożyję.

Cleopatrapl

Nie. Nie udawali przyjaciół Indian. Nieśli krzyż i miecz, nawracali i podbijali nowe ziemie. A plemion przeciwko sobie nie było potrzeby podburzać, bo robiły to same od wieków. I z pewnością zwyciężyliby również białych ludzi jak zwyciężali inne plemiona, gdyby nie jedna rzecz. Byli za cieńcy.

Leszy2

No cóż mieliśmy inną historię ;)

Cleopatrapl

Zapewne.

Cleopatrapl

Nie trzeba było plemion podburzać one same ze sobą od wieków walczyły i do tego stopnia się nienawidzily że woleli dołączyć do obcych białych najeźdźców niż się przeciwko nim wspolnie przeciwstawić. Więc mit szlachetnego dzkusa który prubujesz sprzedać że jakby to biali przynieśli do Ameryki całe zło nie ma nic wspólnego z rzeczywistoscia tylko zaślepione lewaki go promuja

ocenił(a) serial na 7
kobrzak

A mnie motyw brody, której nie chce zgolić czarnoskóry Rosjanin bo boi się stracić małżonkę przez szpetną gębę, bardzo rozbawił :)

ocenił(a) serial na 8
kobrzak

Ale czarnoskóra arystokracja występowała w Rosji. Przecież ten sławny pisarz Puszkin był mulatem

ocenił(a) serial na 7
Daven___

Ale w serialu jest to masowe

kobrzak

Jak to masowe? Były może 2/3 czarnoskóre postaci, które znamy z imienia. Abram Gannibal miał 11 dzieci, wszystkie należały do rosyjskiej szlachty, z racji koneksji Piotra Wielkiego byli bardzo wysoko postawieni. Jego syn Ivan był generałem. Wszyscy żyli za Piotra III. Historycznie wszystko się zgadza.

ocenił(a) serial na 7
koreshniev

Wikipedia wymienia 7 dzieci Abrahama :), a w serialu jest ich zdecydowanie więcej. Jak już pisałem widać coanjmniej 3 ruskich żołnierzy. Ponadto występuje wielu aktorów z pośrednim kolorem skóry. Po jakimś czasie jak zaakceptowałem konwencję przestało i to przeszkadzać.

kobrzak

7 dożyło dorosłości, a w serialu raz na jakiś czas widać też dzieci "mieszane" :) nie jestem w stanie dotrzeć do dat urodzin ani śmierci nieszczęsnego czworga, więc z tym tropem daleko nie powędruję, ale trzeba pamiętać, że Imperium Rosyjskie zajmowało Kaukaz i część Persji przez pierwszą połowę XVIII wieku., pośredni kolor skóry jest chyba więc dość logiczny, skoro brali do swojej armii mieszkańców podbitych terenów. Tylko dlatego, że seriale i filmy od ok. 2010s decydują się na bardziej zróżnicowaną obsadę nie znaczy, że to zawsze konwencja, która nie jest szkodliwa, w niektórych przypadkach, w tym w The Great, jest to właśnie ta poprawność historyczna, której tak aktywnie się domagamy.

Daven___

to,  że Puszkin miał częściowo czarne pochodzenie, nie oznacza że był mulatem. bo nim nie był. 

ocenił(a) serial na 8
isobel

Jak nie był, jak był

kobrzak

O tym samym pomyślałam. Murzyni w Rosji?????!!! Czekam, aż w Koronie Królów, ich umieszczą! xD

ocenił(a) serial na 7
gajagna_filmweb

He he dobre

gajagna_filmweb

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1569185,1,znani-mulaci-dumas-i -puszkin.read

kobrzak

Dlaczego moderatorzy filmwebu nie usuwają takich rasistowskich komentarzy? Jeśli na nie nie reagują to znaczy że się z nimi zgadzają.

ocenił(a) serial na 8
Daraxus

Ja nie uważam, że "polaczek" jest obraźliwe. Używam "polaczek" bo lubię. Jak się komuś "polaczek" nie podoba niech nie slucha/czyta albo wyjedzie. Eh polaczki.

ocenił(a) serial na 8
kobrzak

No tak, bo biali Brytyjczycy to już na dworze rosyjskim mieszkali i językiem urzędowym był angielski

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones