PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10024787}
7,4 2 376
ocen
7,4 10 1 2376
The Walking Dead: Dead City
powrót do forum serialu The Walking Dead: Dead City

Mili Państwo, jak ktoś obejrzy choćby pilota, poproszę o info, czy da się to oglądać, bez znajomości głównego serialu, czy może jednak za dużo niuansów będzie uciekać. Z góry dziękuję. :)

ocenił(a) serial na 8
Chal_Chenet

Ja bym jednak obejrzał. Odcinka jeszcze nie widziałem, ale zwiastun sugeruje, że znajomość głównej serii będzie może nie wymagana, ale zalecana. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 7
Chal_Chenet

Zdecydowanie lepiej obejrzeć serie oryginalną najpierw

Filion_Filmweb

Dziękuję Wam za komentarze. Chyba w takim razie odpuszczę seans. :)

Chal_Chenet

11 sezonów jeśli chcesz nadrobić to potrzeba troche czasu Jesli go masz to warto

arekarek1981

Ja odpuściłem po 9 sezonie, bo im dalej tym gorzej. Obejrzałem pierwszy odcinek Dead City i moja ocena to 3/10... Zdecydowanie robione to jest na siłę bo znana marka. A myślałem se tego tak nie skaszanią mimo iż jestem wielkim fanem starego Walking Dead do 8/9 sezonu....

ocenił(a) serial na 7
sztohas

Akurat od 9 sezonu zaczęło robić się lepiej :/ Chociaż te nowsze sezony miały tę mocną wadę, że twórcy na siłę chcieli zrobić jak najwięcej odcinków, stąd wiele zapchajdziur. A Dead City to w mojej opinii po czterech odcinkach najlepszy spin off TWD. No, może tylko 6 sezon FTWD był lepszy.

kanver

Każdy ma swój gust. Jednemu się spodoba drugiemu się nie spodoba. Mi się nie spodobało i nie będę oglądał dalej tego serialu. Życzę miłego seansu dalszych odcinków :)

ocenił(a) serial na 10
kanver

W pełni się zgadzam (o ile dobrze załapałem wypowiedź) bo moim zdaniem należy oglądać TW 1 sezon może 2 pierwsze, potem odpuścić sobie i zacząć od momentu pojawienia się Negana czyli od 6 sezonu. Wszystko co pomiędzy to jakaś kaszana choć i tak oglądałem dwa razy bo jednak wciągający tasiemiec ;)
A co do spinoffu to 10/10 plus dodanie do ulubionych :)

ocenił(a) serial na 7
Weles20

Ja uważam, że ten serial miał swój prime w sezonach 1-4. Później było przeciętnie, a chwilami słabo, ale moim zdaniem nawet dla samego Negana warto obejrzeć sezony 7-9. Reszta to już raczej kontent zastrzeżony dla entuzjastów TWD.

ocenił(a) serial na 10
kanver

Obejrzałem właśnie do końca 6 odcinek i uważam, że nie kumam o co chodzi w zakończeniu. Jeśli chodzi o to, że ta psychopatka może zabić Hershera w każdym momencie, a Negan chce go z wyrzutów sumienia chronić to przecież mógł ją najzwyczajniej w świecie zabić.
I jeśli to o to chodzi no to końcówka sezonu niestety słaba, za to prawie na pewno będą następne ;)

sztohas

Daj szanse 11 ciekawe zakończenie.

arekarek1981

10 sezon najgorszy, 11 powrot do jakosci

ocenił(a) serial na 3
Chal_Chenet

Tak do 7,8 sezonu warto potem mega zjazd w dół.

ocenił(a) serial na 10
Chal_Chenet

Jesteś w idealnej sytuacji że cały serial możesz zobaczyć bez tych długich przerw gdzie połowy nie pamiętasz. Zanim nadgonisz to już tu będzie co oglądać. Myślę że bardzo warto zobaczyć od początku tym bardziej że nie wiemy co będzie dalej bo nie wykluczał bym jakiś wspólnych losów bohaterów ze starego TWD.

Chal_Chenet

Oczywiście że trzeba znać główny wątek bo inaczej się nie ogarnie kwasu jaki jest pomiędzy głównymi bohaterami

ocenił(a) serial na 7
iscorpion84

A dla mnie właśnie dlatego łatwiej jest oglądać ten serial bez znajomości oryginału, ten konflikt jest wałkowany od kilku dobrych lat na wszelkie możliwe sposoby i mnie osobiście nuży. Po pierwszym odcinku uważam też, że zamiast Maggie można by, a nawet lepiej byłoby wstawić inną, nową postać, nawet o podobnej charakterystyce i wyszłoby to serialowi na dobre. Jej występ to czysty fan-service. Negana rownież, ale on przynajmniej nadal broni się aktorsko i jako postać miał motyw, by znaleźć się tak daleko od ekipy, ktora przeżyła oryginalne TWD.

kanver

A oglądałeś chociaz ?

ocenił(a) serial na 7
s111

Myślę, że w moim komentarzu dość jednoznacznie i wystarczająco zaznaczam, że oglądałem. Zachęcam do zapoznania się z nim.

ocenił(a) serial na 3
kanver

+1. Zresztą jest to wprost wytłumaczone w pierwszym odcinku,  mówione i w formie retrospekcji, łatwo skumać kwas miedzy nimi

kanver

Dokładnie! Nowa postać + Negan to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. A tak...wyjdzie pewnie klapa jak z Fear. Na początku jest znośnie, momentami nawet ciekawie A potem taki zjazd, że nawet z przyzywczajenia nie da się dalej ciągnąć serii.

ocenił(a) serial na 3
Chal_Chenet

Jest to wprost wytłumaczone w pierwszym odcinku, mówione i w formie retrospekcji, łatwo skumać kwas miedzy nimi.

Maciej_203

Maciej_203, kanver, dzięki!

ocenił(a) serial na 3
Chal_Chenet

Proszę bardzo.

ocenił(a) serial na 9
Chal_Chenet

https://youtu.be/440fZQCAbJU

sanctus_diavolos_2

ideolo! Dziękuję. :)

ocenił(a) serial na 8
Chal_Chenet

Osobiście nie polecam oglądać tego Spin-offu bez znajomości podstawowego serialu ilość nawiązań do niego jest dość znaczna co dla mnie byłoby dość irytujące za każdym razem gdy jakieś się pojawia aczkolwiek motyw przewodni - Matka szuka swojego dziecka z pomocą starego "znajomego" jest stricte zapoczątkowany w tym serialu i kontynuacją wątku z podstawki nie jest

Chal_Chenet

Ja osobiście uważam,że spokojnie można obejrzec jak na razie do 4 odcinka ale najlepiej na wikipedii poczytac o postaci negana i streszczenie serialu The Walking dead żeby mniej wiecej sie zaznajomic z serialem. Chociaż myśle że w serialu tłumaczą mniej wiecej czemu jest ten konflikt pomiedzy głownymi postaciami wiec duzo sie nie straci na tym.

ocenił(a) serial na 9
Chal_Chenet

Nie trzeba i Twd nie polecam bo chujowe były te sezony kiedy akurat Negan się pojawił. A tu to jest dobry serial ale smaczki smaczkami jak ktoś nie oglądał przez tyle lat głównego show to nostalgi nie poczuje.

ocenił(a) serial na 7
Chal_Chenet

Myślę, że obejrzenie odcinka s07e01 będzie dobrym wprowadzeniem do relacji panujących między głównymi bohaterami Dead City.

ahonen

Dzięki za sugestię, spróbuję.

ocenił(a) serial na 10
Chal_Chenet

Jestem fanem kilku postaci w TWD. Jednak jest jedna, która skradła moją dziurę po sercu od początku i jest to Negan. Polecam obejrzenie pierwszych dwóch sezonów, aby się ogarnąć w świecie postapo, a potem wskoczyć na sezon 6 i jak obejrzysz cały sezon i nie zażre to i nie ma po co oglądać Dead City.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones