PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10025008}

Szōgun

Shōgun
7,9 18 229
ocen
7,9 10 1 18229
7,3 10
ocen krytyków
Szōgun
powrót do forum serialu Szōgun

Po pierwsze aparycja. Główny bohater prezentuje się okropnie. A Mariko to naprawdę musieli importować z Nowej Zelandii? W samym zwiastunie więcej efekciarstwa niż trzymania się treści.
Chamberlain miał swój klasyczny urok. Tak zresztą jak i Mifune. No i całość miała niezaprzeczalny, niepowtarzalny klimat. Czy uda im się to odtworzyć? Wątpię. Ale może jestem za bardzo na nie. W końcu czasy się zmieniają. Ludzie ponoć też.
Ciekawy jestem efektów, ale boję się, że będzie to kawałek chały.

srick.pl

he he i Japonka w XVII wieku mówiąca biegłą angielszczyzną. Mogła przynajmniej na potrzeby fabuły i serialu udawac kaleczenie języka

ocenił(a) serial na 10
walkirium

tak się składa, że Mariko była tłumaczem :) od dziecka ją duchowni uczyli języków obcych, a miała do tego talent

srick.pl

Nie wiem, czy kierowałbym się aparycją któregokolwiek z bohaterów w trailerze, ale to tylko moje zdanie.
Wygląda na to, że Mariko ma Japońskie pochodzenie i mieszka w Japonii od 10 roku życia więc to raczej nie import.
Chamberlain z kolei wraz ze swym klasycznym urokiem był importowany ze Stanów. Tak zresztą, jak i Mifune (urodzony w Chinach ;) )

Oczywiście, jeśli Ci się nie podoba nie oglądaj. :D
Mnie trailer zaintrygował i chętnie zobaczę serial.

A tu taki bonusik:

https://www.youtube.com/watch?v=o9Mt7amXyYY

Pozdrawiam

6e6ek

Przyznam, że pisząc wcześniejszą wypowiedź całkowicie zignorowałem fakt/nie zwracałem uwagi na "oryginalne" pochodzenie Mifune. To znaczy wiedziałem, że mieszkał i wychowywał się w kolonialnych Chinach, oraz że był żołnierzem armii kwantuńskiej (aczkolwiek źródła jakie czytałem są sprzeczne w tej kwestii, tzn. nie wiadomo czy walczył aktywnie, czy był tylko korespondentem -fotografem).
Uprościłem swoją myśl, bazując na jego dorobku jako stricte japońskiego aktora (pomijam tu angaże w zachodnich produkcjach). I biorąc pod uwagę taką sytuację niesłusznie "obraziłem" Anne Sawai. Bo skoro On - to czemu nie Ona.
Ale jednak chyba jest specyficzna różnica między nimi. Bo panna/pani Sawai dotychczas częściej grywała w zagranicznych produkcjach, niż w rodzimych. I fakt, że włada japońskim od urodzenia nie przesądza o jej kwalifikacjach do bycia japońską aktorką. Osobiście uważam, że znalazło by się kilka innych japońskich aktorek. A wracając do aparycji (jej wyglądu), po prostu nie pasuje mi. Ani jako Mariko, ani jako japonka. Ale to oczywiście moje widzimisię. Możliwe, że bardziej uprzedzenie.
Chamberlaina się nie czepiam. Faktycznie nie był Anglikiem jak bohater. Ale właśnie jego kreacja świetnie została dopasowana do postaci Pilota.

ocenił(a) serial na 9
srick.pl

typowy polak,tylko narzeka nawet nie obejrzał ,a juz na nie...

Hard_77

dziękuję za komentarz. tak- masz rację. od siebie dodam, że w większości przypadków, jak coś mi od początku nie pasuje (w zwiastunie), to z reguły, po obejrzeniu to samo się potwierdza.

srick.pl

To się nazywa selektywna percepcja i jest to błąd poznawczy, stary...

ocenił(a) serial na 9
srick.pl

ojej..... Czyli aktorka urodzona w USA nie powinna grać Polki... To najlepszy przykład jak śmieszne są twoje zarzuty....

wuduxyab

racja, kolesiowi się nieźle odkleiło...

ocenił(a) serial na 8
srick.pl

Poważnie zakładasz temat, żeby internauci powiedzieli ci czy masz oglądać serial?

srick.pl

Ale wymagający... Czy wszystko musi byc tak dokladne? A jak w gry grasz z polskim dubbingiem gdzie gra nie jest polska to juz jest ok?

srick.pl

Dawno nie oglądałem wersji z 1980, ale pamiętam wszystkie odczucia z tym związane. Nie sądzę by nowa wersja przypadła mi do gustu. Może być stworzona dla nowego pokolenia, z dużą ilością krwi, uproszczoną fabułą - wersja 1980 też jest w prosty sposób zrobiona, jednak czuło się klimat. Możemy dostać walki w stylu filmów KILL BILL lub AZUMI. Pewnie zastosują poprawności polityczne. Dobrze, że głowy bohater, jest biały i jest hetero, zresztą się okaże xD


Na pewno obejrzę nową wersję z ciekawości. Na tym to właśnie polega, że nie można się ograniczać - tak jak Japonia, która w tamtym okresie była zamknięta na świat.


Tak na marginesie i mówiąc od rzeczy:


Gdy byłem malutki, uważałem, iż słowo Gejsza, oznacza geja przebranego za kobietę, ale w wersji japońskiej. Tak, kiedyś wiele dzieci nie miało dostępu do internetu i ich wiedza była na poziomie podwórka.

Alan_F

Z racji że to serial Disney to na pewno będzie wątek LGBT trans samuraj, niebinarny shogun lub homo rolnicy

riddick1981

Serial jest wyprodukowany przez FX, a oni raczej skupiają się na dobrej fabule niż na wciskaniu nowych ideologii.

riddick1981

homo rolnicy xD

ocenił(a) serial na 8
srick.pl

A na marginesie aby zbytnio krzyku nie było https://pl.wikipedia.org/wiki/Yasuke

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones