PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10025008}

Szōgun

Shōgun
7,9 15 751
ocen
7,9 10 1 15751
7,2 9
ocen krytyków
Szōgun
powrót do forum serialu Szōgun

Coś mi się wydaje, że to będzie hit na miarę ejczbijowego Czarnobyla. Świetna gra aktorska, do tego scenografia, scenariusz, zdjęcia. Pomimo tego, że znamy pierwowzór to widać, że reżyser nie idzie śladami kolegi z The Last of Us. Bałem się, że jak film idzie w Disney+ to będzie "łagodny", a tutaj jest krwawo jak przystało na XVII wieczną Japonię i zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej. Scena z gotowanego Brytyjczyka była mega. Jest mrocznie, brudno, krwawo, a nie jak w pierwowzorze gdzie Chambarlain miał cały czas nienagannie czyste i uczesane włosy.

arasik

Podpisuje się. W dodatku drobne zmiany scenariuszowe są wykonane dobrze ! Dokładnie tam, gdzie w książce Clavell (rzadko miał okazję, ale jednak) mógł to ująć inaczej i nic by się nie stało to scenarzyści.. korzystaja z tej furtki. Po 2 odcinkach wielkie gratulacje dla całej ekipy, bo ogląda się to wspaniale.

arasik

Przysięgam, że jak wyskoczy mi na FW jeszcze jedna reklama tego to popełnię Sudoku

Sharimsejn

chyba seppuku :)

ocenił(a) serial na 8
rad500

Origami

PMRock

Dokładnie Origami

Sharimsejn

Tora Tora Tora!

Sharimsejn

Tylko nie bukkake

ocenił(a) serial na 5
arasik

Ani nie jest mrocznie ani krwawo, mówisz że w pierwszej wersji Chamberlain miał czyste ubranie i uczesanie włosy? Właśnie tak historia wygląda w książce, serial spłaszcza strasznie i pomija rozwinięcie wątków. Nie można odmówić fajnej scenografii ale reszta jest słaba, jak nie znasz historii to ciężko się połapać co i jak. Przede wszystkim brakuje mi pokazywania jak Blackthorne uczony jest obyczajów i kultury japońskiej.

ocenił(a) serial na 5
wlodar03

Dziwię się temu ogólnemu zachwytowi,zagmatwany, intrygi które ani ziębia ani grzeją,brak chemii u głównej pary jedynym pluem zdjęcia i odtwórca Toranagi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones