PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110541}

Glina

8,1 25 560
ocen
8,1 10 1 25560
7,7 6
ocen krytyków
Glina
powrót do forum serialu Glina

Rozczarowanie 25. odcinkiem

ocenił(a) serial na 10

Przyznam, że przez pełne 24 odcinki trzymał mnie ten film w napięciu, ale ostatni (a właściwie też końcówka przedostatniego) odcinek 2. serii bardzo mnie rozczarował:
1. skrajnie niskie prawdopodobieństwo, że seryjny morderca zamorduje byłą policjanta, który go ściga - i to nie specjalnie, lecz trafiając na nią zupełnie przypadkowo
2. wynajęcie Agacie przez Kurtena jego własnego mieszkania - przecież to był świetnie maskujący się i zacierający ślady morderca, nawet fałszerza zabił, a mieszkanie wynajął swoje, zamiast np. podnajęte od kogoś innego
3. dopadnięcie Kurtena od razu pierwszego dnia, kiedy Gajewski zaczaił się na klatce schodowej - naciągane, ale nawet możliwe
4. na siłę dodany wątek postrzelenia Gajewskiego - bez wyjaśnienia, jak Tosiek wiedział gdzie i kiedy go szukać (w zasadzie tylko po to, by mieć możliwość nie nakręcenia dalszych odcinków)

Czekam na 3. serię z nadzieją, że będzie, a scenariusz nie będzie podobny do tego z 25. odcinka.

gomi

Fakt,troche ten ostatni odcinek rozczarował,ale na sile wszedzie mozna znalezc wytlumaczenie kazdego watku.

ocenił(a) serial na 5
real84

to gangster (mafiozo to za duże słowo).

Obserwował go...

Generała policji zabili nie tak dawno temu (chodzi o Papałę) i do tej pory nie wiadomo kto to zrobił (tak do końca nie wiadomo), a co dopiero nadkomisarza Gajewskiego :)

ocenił(a) serial na 9
southmilpitas

od zabójstwa gen. Papały minęło już ponad 10 lat :)

ocenił(a) serial na 5
Peter_Kurten

10 lat to nie jest długo

gomi

Nie przesadzaj. Jak się ktoś na siłę uprze, to wszędzie znajdzie słaby punkt. Ja też czekam na 3. serię.

Filmnoir

Zresztą każdy może popełnić jakiś błąd, nawet Mistrz Kurten.
Pozdr.

ocenił(a) serial na 9
Filmnoir

3 części raczej nie będzie. Czy wiecie gdzie można ściagnąć ostatni odcinek tej drugiej serii? Bo na stronie internetowej www.glina.itvp.pl jest tylko do 13 odcinka ;|

ocenił(a) serial na 9
Groszuuua

albo chociaż opowiedzcie mi co się działo w tym ostatnim odcinku. baardzo szczegółowo poproszę ;)

ocenił(a) serial na 9
Groszuuua

13 odcinek drugiej serii jest 25 odcinkiem obu sezonow

ocenił(a) serial na 9
Peter_Kurten

dzięki, ale tyle to ja wiem ;] i nie ma go na tej stronie.

ocenił(a) serial na 9
Groszuuua

http://peb.pl/seriale/207834-nl-rapidshare-glina-2003-2004-a-10.html

ocenił(a) serial na 9
Peter_Kurten

P.S. dlaczego nie bedzie trzeciej czesci? tak z ciekawosci pytam bo moze masz jakies konkretne info ;]

ocenił(a) serial na 9
Peter_Kurten

hm czytałam wywiad z scenarzystą, w którym mówił, że on osobiście chętnie napisałby jeszcze dalsze odcinki, ale tvp raczej nie będzie chętna żeby kontynuować. wiesz zalewają widza innymi szmirami ;| szkoda gadać w ogóle. a teraz takie pytanie- jak pobrać ten odcinek z tej strony ;> nie jestem za bardzo kumata w tego typu ściąganiu, w sensie, że tam nie ma żadnego sposobu żeby to zassać ;]

ocenił(a) serial na 9
Groszuuua

zeby pobrac musisz wejsc na kolejne linki z danego odcinka i pozniej wybrac "free user" odczekac kilkadziesiat sekund i kliknac w download
Nie wiem jak jest teraz bo okazyjnie sciagam z rapidshare ale czasem są jakieś limity wiec moze lepiej by ci było sciagnac z torrenta:

http://www.mininova.org/search/?search=glina

ocenił(a) serial na 10
gomi

to znaczy że tobie podobają się tylko te seriale idealnie przedstawiające rzeczywistość na przykład...... hmmmmmm..... no nic mi do głowy nie przychodzi....


btw to każde te zarzuty można szybko obalić

ocenił(a) serial na 9
gomi

Odnoszę wrażenie, że odcinek 25 jest zszyty na siłę, gdy coraz bardziej było pewne, że nie będzie trzeciej serii. Chciałbym się mylić, bo Glina to chyba najlepszy polski serial ostatnich lat, a jeden z topowych emitowanych seriali w ogóle. Oglądalność drugiego sezonu była o połowę niższa niż pierwszego, ale to wina pory emisji (piątek, późnym wieczorem).
Jasno widać, że nie warto płacić abonamentu, bo poziom głupoty managerów TVP jest przekracza wszelkie granice. I nie jest tu tłumaczeniem, że treść serialu była drastyczna i nie nadawała się do emisji we wcześniejszych godzinach.

Kocio

Ja bym tego nie nazywał głupotą!
Raczej świadomym działaniem. Po odcinkach pierwszego sezonu o kulisach śmierci Czekańskiego (Piaseckiego) przedstawiających mechanizmy rządzenia ludźmi za PRL-u oraz ich skutki widoczne w dzisiejszej polskiej rzecywistosci serial i jego demaskująca smutną prawdę treść staly się niewygodne. Podobnie jest z innymi filmami Władysława Pasikowskiego. O jak późnej godzinie i jak rzadko są emitowane choćby "Psy". Wygodniej jest jeśli ludzie oglądają gówna pokroju "M jak Miłość" czy "Mody na sukces", niż filmy prawdziwe jak "Glina". W drugim sezonie twórcy dali się złamać i nakręcili odcinki o młodzieżówce skrajnie prawicowej torturujacej i mordującej Cyganów (nie będę mówił "Romów", bo te ograniczenia są wręcz śmieszne) i polskich, malomiasteczkowych prostaczkach, którzy są od wszechmocnej prawicy uzależnieni. Polacy (a zwłaszcza młodzi) już dawno wiedzą, że ich kraj jest okrutny i nietolerancyjny, że być Polakiem to obciach. Jednak mimo nieprawdziwej fabuły tego wątku, technicznie jest bez zarzutu! Potem twórcy znów zdobywają się na odwagę i pokazują historię aktorki Joanny Sobczyńskiej, ktora miała regularny romans z Danielem Zarębą, działaczem opozycji. Wkrótce okazuje się, ze Zaręba to w rzeczywistości tajny współpracownik SB o kryptonimie "Derwisz". Joanna jest w ciąży, a dziecko jest Daniela Zaręby. Zrospaczona Joanna nie chce mieć dziecka ze zdrajcą i usuwa ciążę. Ponad dwadzieścia lat później Daniel Z. jest okrzyknięty bohaterem i startuje do wyborów prezydenckich. Joanna popełnia samobójstwo, a Daniel Zaręba zastraszony przez Gajewskiego całkowicie wycofuje się z polityki. W płencie Gajewski mówi do Ireny Krauze, dawnej przyjaciółki Sobczyńskiej "Zapewniam panią, że nie wywieram wpływu na życie polityczne, ale sądzę, że dobrze zrobił." Za takie odważne odcinki, będą kłopoty z trzecią serią. A jeżeli nawet będzie, to chyba o godzinie pierwszej w nocy! Ni wcześniej.

Filmnoir

Żeby nie było, ja do Cyganów nic nie mam. Po prostu uważam, że wyobrażenie faszystowskiego Polaka - rasisty mija się z prawdą. Co więcej, to zawsze Polacy byli tolerancyjni. Przyjmowali zawsze wszystkich z otwartymi ramionami, aż wreszcie mówi się o "Polskich Obozach Zagłady".



Sorki za możliwe błedy ortograficzne, interpunkcyjne itd., ale ciężko mi się skupić, bo jestem chory, złapałem chyba jakiegoś wirusa. Właśnie wybieram się do lekarza.

ocenił(a) serial na 10
Filmnoir

"Sorki za możliwe błedy ortograficzne, interpunkcyjne itd., ale ciężko mi się skupić, bo jestem chory, złapałem chyba jakiegoś wirusa. Właśnie wybieram się do lekarza."
szerokiej drogi nie wracaj zbyt szybko

brzus_2

O co Ci chodzi? Wyrażaj swoje zdanie jasno, bo wszystko musi być poparte jakimś argumentem. Wspomniałem o błędach, zdając sobie sprawę z kontrowersyjności mojej wypowiedzi i z tego, że mogę być atakowany na różne sposoby. Swoje zdanie poparłem licznymi argumentami i błagam ostrych krytyków o to, by nie doczepiali się zupełnie nieistotnych drobiazgów, lecz wyrazili swoje zdanie (mają przecież do tego święte prawo), popierając je argumentami.

ocenił(a) serial na 10
Filmnoir

ale wiesz że nikt na internecie nie czyta wywodów dłuższych niż 4 zdania, no nie?
wg. twoja wypowiedz jest kontrowersyjna? bardziej głupia :P

a i dziś lecą psy w tvp, ZNOWU :(

brzus_2

A dlaczego w Polsce jest taki problem z lustracją? Tam są dalej ci sami ludzie, co za PRL. Wciąż krajem steruje komunistyczna elita. Nawet wśród księży są dawni kapusie. Dwa tygodnie temu o moralności i o polskiej nietolerancji prawił w telewizji agent esbecki o kryptonimie "Filozof". Nawet jak się okazuje Lech Wałęsa był agentem!

ocenił(a) serial na 10
Filmnoir

hej hej hej NIKOGO TO NIE OBCHODZI!
my tu o filmach prawi a nie kto był kogo waflem 30 lat temu

Filmnoir

A wolnoż Pana spytać o której godzinie dziś lecą "Psy", co?

ocenił(a) serial na 10
Filmnoir

zbyt trudno samemu sprawdzić? za kwadrans północ będą lecieć.




tak a teraz napisz jaka to nie sprawiedliwość....

brzus_2

To dość póżno...

Filmnoir

Ale przynajmniej zacząłeś popierać swoje zdanie argumentami..

Filmnoir

Od razu milej się z Tobą rozmawia, gdy po obu stronach są argumenty. Mam nadzieję, że nie zgłosisz moich wywodów dłuższych niż cztery zdania do usunięcia. Z góry Ci dziękuję.

ocenił(a) serial na 10
Filmnoir

hmmmmmmm zależy
dla ludzi którzy wstają o 8 w niedziel (są tacy?) to tak
jak na film gdzie mówią często "brzydkie słowa" to może i nie

ale większość na to leje bo będzie poza domem a jak chce sobie psy obejrzeć to rzuci je na dvd, telewizja jest dla mas tych szarych


oco kepap z tymi argumentami :D to że muszę tłumaczyć jak krowie na granicy to wg Ciebie są argumenty nigga plox

brzus_2

To, że uzasadniasz swoje zdanie. To bardzo ładnie z twojej strony.

Filmnoir

Za Wałęsę mnie chyba zlinczują.







Filmnoir

A... Tutaj na dole chciałem szczerze przeprosić, jeżeli obraziłem jakiegoś Cygana. Proszę mi wybaczyć, bo trochę się zapędziłem z tymi "śmiesznymi ograniczeniami". Chciałem tylko zaznaczyć, że do białego można mówić biały, a nie szukać określenia zastępczego.

brzus_2

Ja wstaję o 8 w niedzielę. A czasem o 7.

ocenił(a) serial na 10
Filmnoir

to bardzo dużo rzeczy wyjaśnia...






brzus_2

Ale tym razem się poświęciłem i obejrzałem "PSY", nawet jakimś cudem udało mi się dotrwać do końca. Pora czekać na "PSY II: OSTATNIA KREW", pewnie też trzeba będzie się poświęcić i siedzieć po nocy, jak sowa.

ocenił(a) serial na 10
Filmnoir

ja wiem że to zabrzmi jak szalony pomysł ale może kup sobie je. to tylko 15zl (nawet z przesyłką abyś nie musiał stanąć twarzą w twarz z tym okrutnym postkomunistycznym światem...)

brzus_2

Fatalna jakość sprzętu.
Zacina się to świństwo...

ocenił(a) serial na 8
Filmnoir

"oco kepap z tymi argumentami :D to że muszę tłumaczyć jak krowie na granicy to wg Ciebie są argumenty nigga plox "

brzus ty prostaku , fimnoir akurat miał coś ciekawego do powiedzenia co do gliny i niestety zgodnie z prawdą , a te twoje czkanie przygłupa bo trudno to nazwać dialogiem wsadź sobie w d... , a filmnoir podziwiam za cierpliwość w "rozmowie" z tobą.
Już nie pierwszy raz odniosłem wrażenie że filmy Pasikowskiego są niewygodne np "Glina" : pora nadawania , kręcenie co ładnych parę lat następnych sezonów (raptem 2) , wygląda to jakby ktoś chciał rozpieprzyć jeden z najlepszych filmów kryminalnych ostatnich lat zrobionych w Polsce .... co za kraj.

ocenił(a) serial na 8
tyrantx

co do odcinka to zgadzam się że troszkę naciągany ale z drugiej strony jeśli to koniec to konkretny , glina ginie nie ma szczęśliwego zakończenia i cukierkowych scen typu ślub Banasia i wszyscy żyli długi i szczęśliwie.

ocenił(a) serial na 10
gomi

Nie doczekamy sie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones