Zygmunt Hübner

8,3
7 515 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Zygmunt Hübner

"ZBRODNIARZ, KTÓRY UKRADŁ ZBRODNIE" TO JEGO NAJLEPSZA ROLA,
Podobał mi się również w serialach:
"ŻYCIU NA GORĄCO",
"TRZECIEJ GRANICY"
"STAWCE WIĘKSZEJ NIŻ ŻYCIE"

lukasz78902

JESZCZE FILMY
"SZPITAL PRZEMIENIENIA",
"BLASZANY BĘBENEK"
Ten aktor miał w sobie taki wewnętrzny spokój i tajemnicę.

lukasz78902

W ostatnich latach pilnie poszukiwałem filmu z Jego udziałem pt "Rdza". Kręcony był w moim mieście - Wrocławiu. Po długich poszukiwaniach udało mi się go w końcu zdobyć. Jakość nie najlepsza ale najważniejsze, że jest.
Film całkowicie zapomniany. Dziwię się, że taki kanał jak Kino Polska nie puszcza tego typu filmów z epoki PRL-u, które były od swojego powstania raz może dwa razy wyemitowane i nikt ich praktycznie nie pamięta lub w ogóle nie kojarzy. Wielka szkoda.

Spojler -
>
>
>
>
>
>
>
"Rok 1978. Dyrektor Bryła, ceniony fachowiec, przez trzydzieści pięć lat ukrywał swoje prawdziwe nazwisko. Jest synem Horsta von Boldenberg, uczestnika powstania wielkopolskiego, roztrzelanego przez hitlerowców w 1939 roku, jego brat zaś przebywa w RFN. Kiedy ujawnia te fakty, prawie wszyscy się od niego odwracają. Jego racje nie trafiają do przekonania, świadkowie bądź nie żyją, bądź nie chcą zeznawać na jego korzyść. W końcu z większości zarzutów zostaje oczyszczony, ale otrzymuje naganę partyjną i sam rezygnuje z zajmowanego stanowiska."

źródło filmpolski.pl

antig

Też lubię te filmy sprzed lat, niestety coraz trudniej je zobaczyć (dobrze, że chociaż 07 często emitują)

lukasz78902

Dziekan w wybitnym "Przypadku" Kieślowskiego. Właśnie ten jego niesamowity spokój (a mimo to charyzma) i zdrowy dystans tam robi chyba największe wrażenie. Rola w sumie niewielka - a trudna do zapomnienia.

lukasz78902

"-Gra pan w warcaby?
-Słabo.
-A to dobrze, bo ja wolę sam" :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones