PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681716}
6,2 3 025
ocen
6,2 10 1 3025
Vendetta
powrót do forum filmu Vendetta

Innym zgrzytem jest scena pod koniec, kiedy zamierzał zafundować ziomkowi długą agonię, a kiedy okazało się, że ten ziomek zabił mu jeszcze żonę na dodatek, koleś stracił panowanie i wpakował mu parę kulek. Czyli dał szybką i bezbolesną śmierć mordercy swoich rodziców po tym, jak dowiedział się, że zabił mu jeszcze żonę. Naprawdę potężny strzał w kolano dla wizerunku tego mściciela, jak i dla samego filmu. Jest jeszcze trochę niedociągnięć i wiele rzeczy, które mogłyby być lepiej, ale 7,5 utrzymuję, bo mściciel się starał i nie uprawiał wyłącznie tępackiej strzelanki jak John Wick. Było parę pomysłowych, jak również brutalnych egzekucji, ale nie będę spoilować. Przydałoby się jednak dokończyć wątek z detektywem gnidą - ot choćby znalazł się na jego liście jako kolejny, tego zabrakło, ale ogółem akcja policjantów na koniec miło mnie zaskoczyła. Do obejrzenia.

ocenił(a) film na 8
jastrzab_wiarygodny

Eh, kochany filmweb uciął mi pół komentarza. Dobra, spróbuję jeszcze raz.
8 to zawyżona ocena, dałbym 7,5 gdyby były połówki. Oceniając z punktu widzenia fana "Uprowadzonej", "Equalizera", czy choćby "Furii" z Melem Gibsonem, muszę powiedzieć, że ten film im nie dorównuje, ale też rzetelnie trzyma się "gatunku".
Mściciel jest odpowiednio zaradny, nie ogranicza się też do tępackiej strzelanki. Motyw przełożonego z wojska, który uświadamia policjantom, że są w du*ie też zrealizowany, całkiem obszernie i nietypowo, duży plus za to. Niestety są też minusy. Głównym jest odtwórca roli Jimmiego (co to za imię btw), który w ogóle do tej roli nie pasuje. To widać już po rzucie oka na plakat, gdzie widzimy twarz jakby wziętą z kina familijnego. W filmie jest też scena z kilkoma przydługimi ujęciami na jego "klatę". A właściwie na parę nieforemnych sutków ledwie odstających nad tłusty brzuch. Ten gość totalnie nie pasuje do tej roli. Ale starał się, tyle mu trzeba przyznać, choć nie wypadł wystarczająco przekonująco.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones