PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34316}

Lampart

Il Gattopardo
7,7 5 624
oceny
7,7 10 1 5624
8,3 15
ocen krytyków
Lampart
powrót do forum filmu Lampart

Wiecie gdzie można znaleźć niezdubbingowaną wersję, która nie byłaby też skrócona? Wszystkie "długie", które znajduje są po włosku..

bumbach

Wersje najdłuższe czyli te 205 min i 198 min były tylko wyświetlana na początku. Sam Visconti upodobał sobie wersję najpopularniejszą czyli 187 min te dwie pierwsze musiał tolerować bo takiej długości zażądała wytwórnia(sam uważał, że są przegadane i zbyt nadmuchane oraz że wykładają one całe znaczenie filmu bardzo prosto spłycając jego przesłanie). Niestety obie te najdłuższe wersje były wydawane tylko po włosku. Pamiętam jednak, że w UK w latach 80 była wersja 205 min wydana staraniami jakiegoś klubu miłośników włoskiej kinematografii i "wybłagana" na pełnomocnikach już nieżyjącego reżysera. Co do wersji na kasety lub dvd lub br nigdy ta najdłuższa nie została wydana. Było kiedyś wydanie tej 198 min. Z czego co się orientuję w telewizji tylko raz pojawiła się najdłuższa wersja(to była francuska TV i to w tedy to obejrzałem) a tak to nie ma nic powiem szczerze że wersja 187 jest lepsza niż ta 205.

ocenił(a) film na 10
Savant1

Dziękuję bardzo. Muszę w takim razie zobaczyć tę krótszą. Chociaż i ona jest zdubbingowana.. ta na angielski, te dłuższe na włoski, właściwie każda jest, ale zależy mi bardzo na prawdziwym głosie Lancastera. Pozdrawiam.

bumbach

Ja własnie pobrałem zdubbingowaną po angielsku wersję i ona trwa 2 godz i 44 minuty.

ocenił(a) film na 7
bumbach

Ja wczoraj dopiero obejrzałam ten film i sie zastanawiałam - mając Amerykanina, Włoszke i Francuza - w jakim jezyku oni grali? oryginał jest po angielsku? bo już się zastanawiałam czy Burt tak dobrze po włosku mówi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones