PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=781068}

I tak cię kocham

The Big Sick
6,7 31 090
ocen
6,7 10 1 31090
6,9 35
ocen krytyków
I tak cię kocham
powrót do forum filmu I tak cię kocham

Nie potrafię się tą historią przejąć, za dużo dziwnych decyzji.

1. Niezwiązany rodzinnie obcy facet podejmuje decyzję na temat śpiączki. I nawet nie zostało sprawdzone, czy jest mężem!
2. Kilka miesięcy spotykania się i zabrakło mu czasu na powiedzenia o aranżowanych małżeństwach?
3. A jeśli chciał to ukryć to po kiego grzyba zostawił pudełko po cygarach na wierzchu? Cała ta scena była bez sensu.
4. Jestem w związku od dekady. Po miesiącu wiedzieliśmy o soboe więcej niż Kumail i Emily po kilku miesiącach. Czego się nie dało powiedzieć wprost mówiło się przez gg lub maile.
5. Minimalna wiedza Emily o Pakistanie. Mając kogoś bliskiego z innego kraju dawno zrobiłbym netowy risercz. Emily zaskoczona informacją o aranżowanych małżeństwach w tym kontekście jest bez sensu.
6. Kolejna babka bez gustu. O Kumailu wiemy sporo, o Emily nic poza tym, że jest ładna i miała kiedyś męża. I w d. ma zainteresowania Kumaila. Szowinistyczny motyw. Szowinistyczny jest też motyw ze spaniem. Kobieta najlesza jest wtedy, gdy śpi, nic nie mówi i robi za dramaturgiczne tło.
7. W nawiązaniu do pkt. 1. Czemu Jessie poinformowała tylko Kumaila? Najbliższa kumpela nie znała danych rodziny i miała numer tylko do byłego chłopaka? Dziwne.
8. Dziwne to spotkanie Kumaila z rodzicami Emily. Żadnego: 'zależy mi na państwa córce', żadnej próby porozumienia. Okazje były, warunki były, a Kumail woli stać i gapić się jak głupek.

ocenił(a) film na 8
michal.2907

Zwracasz uwagę na ciekawe kwestie. Ale ponieważ historia jest oparta na faktach, to bardzo mnie interesuje, ile z tych niewiarygodnych scen/elementów to sytuacje z życia wzięte, a ile dodano dla zbudowania dramatyzmu. Żeby się dowiedzieć, trzeba by chyba wysłuchać mnóstwa wywiadów z Kumailem :)

ocenił(a) film na 6
szpieg_ola

Wiem, że jest na faktach. I tym bardziej mnie to dziwi.

michal.2907

Postaram się odnieść do Twoich punktów:
1. Z tego co zrozumiałam wprowadzenie dziewczyny w śpiączkę farmakologiczną było konieczne, żeby ją uratować, ale szpital potrzebował zgody bliskiej osoby. Lekarz trzy razy zapytał, czy Kumail jest mężem, sugerującą mu, żeby przytaknął i podpisał zgodę.
2. Nie wydaje mi się, że zabrakło czasu, raczej chęci.
3. Chyba po prostu nie pomyślał. Nie przywiązywał do tego jakiejś szczególnej uwagi. Chyba było mu to na tyle obojętne, że nawet nie wpadło mu do głowy, żeby schować to pudełko.
4. Ludzie są różni, każdy dzieli się informacjami w takim czasie, jaki uważa za stosowny.
5. Myślę, że Emily wiedziała o czymś takim jak aranżowane małżeństwa w Pakistanie. Ale byli w Ameryce, a styl życia Kumaila sugerował, że nie jest tradycjonalistą (przynajmniej ta część jego życia, której Emily była świadoma).
6. Hmm, to jest historia na faktach o nim. O bardzo przełomowym momencie jego życia. Z jego punktu widzenia. Towarzyszymy praktycznie wyłącznie jemu.
7. Jessie poinformowała tylko Kumaila, bo wg. niej to tylko przeziębienie i po prostu trzeba Emily potowarzyszyć i odwieźć ją do domu (jako, że cała jej paczka ma sesję, to oni tego zrobić nie mogą - to też zostało powiedziane). Z pewnością miała dane rodziców, ale po co ich martwić zwykłym przeziębieniem, zwłaszcza, że i tak nic nie mogli zrobić (nie mieszkali w Chicago).
8. Dla mnie spotkanie było bardzo naturalne. Oni wiedzieli, że Kumail i Emily się rozstali i wiedzieli w jakich okolicznościach. Nie mógł przecież robić żadnych wyznań na temat ich córki, bo sam chyba jeszcze nie do końca wiedział, co do niej czuje. A później chyba nie trzeba było już nic mówić. To jego czyny przekonały rodziców Emily do niego na tyle, że nawet jej matka zaczęła mu kibicować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones