PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32062}

Hiroszima, moja miłość

Hiroshima, mon amour
7,8 10 445
ocen
7,8 10 1 10445
8,0 25
ocen krytyków
Hiroszima, moja miłość
powrót do forum filmu Hiroszima, moja miłość

Nie mogę znaleźć tego na Filmwebie, wręcz twierdzę, że nie ma tego w bazie. Poszukuję filmu animowanego o nastoletnich dziewczynkach, których losy śledzimy właśnie w dniu tragedii. Bardzo dobra, wzruszająca realizacja - nie pamiętam dokładnie fabuły, wiem, że gdyby dziewczynki zostały w domu, mogłyby przeżyć - wiąże się z tym szczególnie jeden wątek, kiedy jedna z nastolatek źle się czuje, matka odradza jej pójście do szkoły, ona jednak postanawia iść, bo jej klasa miała uprawiać ogródek czy coś... A na końcu animacji widzimy rodziców jednej z dziewcząt, pokazujących resztki sukienki jako jedyną rzecz, jaka została im po dziecku.

Bardzo chciałabym obejrzeć to ponownie, ponieważ widziałam to już spory szmat czasu, kiedy byłam jeszcze mała, i to właśnie dzięki temu filmowi bliżej przyjrzałam się katastrofie w Hiroszimie i Nagasaki, o której wcześniej miałam zaledwie pojęcie. Z góry dziękuję :)

PS w tytule filmu na pewno nie padała nazwa miasta, tytuł odnosił się raczej do tych dziewczynek.

buszasz

Przedtem nie mogłam tego znaleźć w żaden sposób - teraz za pierwszym podejściem :)
http://www.filmweb.pl/film/Dziewcz%C4%99ta+w+letnich+sukienkach-1988-264041
Temat do zamknięcia, choć właściwie dobrze, że się pojawił - mam nadzieję, że więcej osób się tym filmem zainteresuje, bo naprawdę warto.

buszasz

Sprawdź "Czarny Deszcz" Shohei Imamury.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones