PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10021991}
5,5 2 429
ocen
5,5 10 1 2429
4,0 15
ocen krytyków
Czerwone maki
powrót do forum filmu Czerwone maki

Patrzę na te oceny 3/10 i nie bardzo wiem z czego one wynikają? Film ma swoje wady wynikające głównie z ograniczonego budżetu ale nie jest to jakaś tragedia. Na Netflixie są całe masy totalnego chłamu, który tak mocno nie obrywa od upolitycznionych recenzentów.

Jak na polski film jest całkiem nieźle, polecam sprawdzić. Ja się pozytywnie zaskoczyłem.

ocenił(a) film na 7
OlFunkyBastard

Jeśli chodzi o budżet to jest on jednym z największych w historii polskiego kina, ale też uważam, że filmowi prawie nic nie brakuje j też oceniłem go na 7/10.

OlFunkyBastard

Zgadzam się. Ma swoje niedociągnięcia ale cały film ogladalam w dużym skupieniu. Super, że główna rolę zagrał mało znany aktor, który nie jest jeszcze taki opatrzony, uważam że sprawdził się. Film zrobiony w amerykańskim stylu z budżetem na polske warunki. Wydaje mi się, że dyskusje głównie toczą się na temat samej bitwy, a nie filmu.

ocenił(a) film na 5
OlFunkyBastard

tu nie chodzi o kase chyba że scenarzyście za mało zapłacili to może tak.

OlFunkyBastard

Nie porównuj tandety kręconej dla Netfliksa czy innych platform do czegoś co miało opisać nasze bohaterstwo i poświecenie! Monte Cassino to bitwa pokazująca polskiego ducha walki, odwagę, zdolność do poświecenia i tak charakterystyczne dla nas zdolności do robienia rzeczy "nie do zrobienia"! Amerykanie jakby to nakręcili to powstałoby arcydzieło, które pokazuje odwagę, zaciętość, waleczność itp. Chwaliliby się tym zwycięstwem i pokazywali innym! My zrobiliśmy film który wygląda jak paintball w kamieniołomie a do tego wyszło na to, że bitwę wygrał ignorant, któremu nic nie pasowało i który wszystko negował. Nie było nawet nawiązania do pieśni "Czerwone maki na Monte Cassino" - a widzowie z innych państw powinni poznać tą pieśń i wiazać ją z bohaterstwem i poświeceniem Polaków!

ocenił(a) film na 7
MoSzan

Główny bohater był faktycznie irytujący, jednak nadal nie jest to film 3/10, a pozostałe kwestię rozbijają się tak jak pisałem o budżet.

OlFunkyBastard

Pewnie dlatego, że krytycy na tym portalu to skrajni lewacy, którzy dostają palpitacji na widok polskiej flagi. Drugą grupą są ruSSkie trolle, których w polskim internecie jest całe zatrzęsienie. Dla nich najważniejsze jest mieszanie i prowokowanie. Będą pisać o Ślązakach i o tym, że nie warto się bić o cokolwiek innego niż Polska pod ruSSkim butem. I tak ten portal działa. Od lat.

OlFunkyBastard

Warto zobaczyć ten film? Cieszę się, że powstają takie filmy o II wojnie światowej. Chętnie obejrzałbym też ,,Orzeł. Ostatni patrol''.

ocenił(a) film na 2
OlFunkyBastard

Jeśli komuś 36 mln zł. to mało, to kręci coś innego lub organizuje więcej pieniędzy. Ludzie z planu filmu mówią, że na film zostało przeznaczone ok. 17 mln. zł, a gdzie reszta? W tym filmie nie ma prawdy historycznej. Np. historia z misiem totalnie zafałszowana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones